Co je to boudoir?

Francouzsky znějící slovo kdysi označovalo místnost pro dámy, ve které probíhalo oblékání a všemožné krášlení, dnes má ale výraz velký přesah právě ve světě fotografie. 

Boudoirové focení je o intimitě, o zahození studu a odkrytí čehokoliv, co se běžně bojíte ukázat. Na fotkách můžete být oblečená, můžete být klidně úplně nahá, vždy je ale výsledkem oslava sebe sama a svojí smyslnosti.

Mám takovou hypotézu. Ženská nahota na nás vykukuje zpoza každého rohu. Fakt nemáme nouzi o množství obnažených modelek v TV a na internetu. Jakoby ale nezbývalo místo pro nás, everyday ženské, co pracují od osmi do pěti a pak valí nakoupit na večeři. No a to bych chtěla změnit. Tu představu, že běžná smrtelnice může mít v albu snímky maximálně tak ze svatby nebo rodinného focení s dětmi. 

Pohodlné oblečení a každodennost necháváme v převlékací místnosti. Vyzdvihujeme vaši jedinečnost a konečně využíváme kousky koupené pro speciální příležitosti. 

Je tu prostor pro divokost i něžnost, přesně podle toho, co právě potřebujete prožít. Výsledkem jsou sice fotky pro Vaše potěšení, klíčovým je ale posilující zážitek, který si odnášíte. Pokud odcházíte ze studia nadšená, pak je moje mise splněna.

Boudoir naopak není o vulgárnosti, sexismu a neuctivém zobrazování žen. Při focení jsem přítomna pouze já a vy.
Neexistují žádné standardy, které by říkaly, kolik nahoty má na fotce být. Scénář je ve vašich rukou, a já jsem vaším průvodcem. Navíc není třeba se bát, že nebudete vědět, jak se pohybovat, vše názorně ukážu.

Pro koho je boudoir vhodný?

Jednoduše pro všechny ženy, které po takovém zážitku touží. Musí Vám být minimálně 18 let, horní věková hranice ale neexistuje. Váha ani typ postavy nejsou rozhodující. Nechte si ukázat, že Vaše zaryté přesvědčení, že jste nefotogenická, není pravdivé. Budete se divit, čeho všeho je možné dosáhnout jen díky správným pózám a úhlu pohledu.

Focení s námi může být oslavou zasnoubení, dárkem drahému příteli, ale i prvním krůčkem ke ztracenému sebevědomí po rozvodu či jiném nepříjemném zážitku. 

Není to jen o fotce. Chci, aby si klientky v procesu připomněly svojí krásu a hodily za hlavu obavy z nedostatečnosti. 

Kdo se odhodlá, může se těšit na bezpečné a pečující prostředí, které s vizážistkou vytváříme. Je čas myslet na sebe 😉

Co na to klientky?

"Focení boudoir byla pro mě novinka, nejaký čas jsem se odhodlávala, zda do toho jít. Touha po krasných fotkách na památku jak pro mě (to predevším:-)), tak pro manžela ale vyhrála!:-! A nelituji! Vřele doporučuji! Líčení a vlasový styling od Natálky byl užasný, cítila jsem se opravdu sexy. Domča je neuveřitelná, hodí vás takříkajíc do pohody, vše názorně ukáže (což jsem velmi ocenila:-)), hudba v pozadí a krásný ateliér!! Bomba! Odnaším si nejen krásný zážitek v záři reflektorů, ale i fotky, ze kterých mému manželovi spadne čelist😆"
Janča
"Před svým prvním boudoir focením jsem byla velice nervózní. Vůbec jsem nevěděla, jak budu pózovat, jak se tvářit, jen jsem doufala, že dostanu hezké fotky. U Dominiky musím v první řadě pochválit podporu před samotným focením. Poradila s výběrem prádla, jak se připravit na focení, zařídila vizážistku, prostě super. I tak jsem ale na focení jela se smíšenými pocity, veškeré obavy ale byly brzo pryč. Na smluveném místě na mě čekala sympatická a milá fotografka, která mě povzbudila a při focení vždy přesně navedla, jak pózovat a jak se tvářit. A výsledek? Už neupravené fotky se mi moc líbily a bylo opravdu těžké vybrat, které půjdou k finální úpravě. A z finálních fotek jsem prostě nadšená, pořád na ně koukám a říkám si: "Páni, ta kočka jsem fakt já?"
Zuzka

Cena

Cena za boudoirové focení začíná na 3500,- Kč.

V této částce je zahrnuto: konzultace před focením po telefonu a focení s deseti finálními upravenými fotkami (včetně retuše celého těla).

Spolupracuji s šikovnými vizážistkami, samozřejmostí je domluva make-upu a lehké úpravy vlasů, cena za tuto službu se pohybuje okolo 1500,- Kč. 

Po domluvě spolu vybereme prostor, ve kterém focení proběhne (dle délky focení od 1000,-/ focení).

Stačí mi napsat a domluvíme konkrétní variantu přesně pro vás.

Jak focení probíhá?

Nejprve se po mailu domluvíme na základních faktech a vymyslíme spolu datum focení. Termín máte zamluven po uhrazení rezervačního poplatku.

S dostatečným předstihem vám zavolám. Popovídáme si o tom, na co vše se můžete těšit a jak se připravit. Ulehčím vám to šílené dilema “co na sebe” a doporučím pár osvědčených obchůdků s krásným prádlem, včetně nízkonákladových variant. Pokud chcete, můžeme vyrazit nakupovat spolu.

Dva nebo tři dny předem se ozvu se sumarizací adresy, kontaktů a všeho důležitého, co je dobré mít při ruce.

V den D se vás prvně ujmou pečující ruce vizážistky, která vám vykouzlí fotomakeup a lehce upraví vlasy.

Pak vás přivítám v ateliéru a vrhneme na rychlou evidenci šatníku, ujasníme si, co nafotíme přednostně, a jak outfity zkombinujeme.

Nic se nebojte! Při focení vám budu dávat instrukce k pózování i výrazu. Někdy je to docela gymnastika. Připravte se na to, že druhý den ucítíte svaly. Vše má ale svůj význam. 

Většinou se fotí ve dvou, třech outfitech. Prostor je tu samozřejmě i pro focení vkusných aktů. Nikoho do nahých fotek za žádných okolností nenutím. Určitě ale tuto možnost zvažte, jak se říká, když už, tak už 😉

Focení trvá běžně 1,5-2 hodiny. Zdá se vám to jako dlouhá doba? Ve skutečnosti v ateliéru čas běží jako voda. Moje zkušenost ukázala, že 1,5 hodiny je takový zlatý střed, při kterém z vás i ze sebe můžu vytáhnout to nejlepší, navíc také máte čas si na vše postupně přivyknout a uvolnit se. Diskontní půlhodinová focení, kde se sotva pozdravíme, u mě nenajdete, jsou pro mně příliš neosobní.

Po focení se rozloučíme a brzy zasílám protříděný výběr náhledů. Z těch si vyberete fotky pro finální úpravu.

Upravené a vyretušované snímky se k Vám dostanou maximálně do tří týdnů. Fotky zasílám vždy v zaheslovaném souboru skrze internetové úložiště. Takto zajistíme, že se dostanou do rukou jen vám. Nikdy je nezveřejňuji bez vašeho souhlasu. Můžete si také vybrat variantu předání fotek osobně, na digitálním nosiči.

Připravte se na nový krásný zážitek! Budu se na Vás moc těšit.

Více o boudoirovém focení

Navštivte blog, kam pravidelně přidávám tipy, jak si poradit s nervozitou, co si vzít na sebe a mnohem více.

Sdílejte článek...

Facebook
Twitter