Kdo jsem?

(c) Milan Veselý

Jsem fotografka z Prahy 10. Fandím všem tvářím, které
se rozhodnou nechat se zvěčnit. Pomáhám setřást nervozitu především těm, kdo u fotografa zatím nikdy nebyli.

Jak fotím?

Trvalo mi hodně dlouho, než mi došlo, že moje silná stránka je v práci “jeden na jednoho”, proto jsem se začala specializovat na intimní žánr boudoir a také na portrétování podnikavců. Jsem si vědoma toho, že pro běžné smrtelníky je návštěva fotografa docela brutálním výstupem z komfortní zóny. Aby ne, i já mám ještě živé vzpomínky na školní focení s vykloubeným krkem a bezzubým úsměvem. Makám na tom, abyste se v procesu cítili v rámci možností v pohodě. Fotím většinou alespoň hodinu a půl, to je můj recept na úspěch. Po první zvláštní půlhodince se přestáváte cítit hloupě a začíná jízda, při které z vás dostanu to nejlepší 🙂

Jsem profi fotograf?

Fíha, když slyším výraz profesionální fotograf, ježí se mi vlasy. Představuji si chlápka s bagáží narvanou technikou, který se honí za perfektní kompozicí, světlem, jednolitým pozadím a za americkým úsměvem. Tohle nejsem já.
Líbí se mi na fotkách jemný šum, hlídám si atmosféru a většinou ani nepoužívám blesk, jen přirozené světlo. Mrkněte se do galerie a pochopíte, jestli si sedneme vkusem.

Pár faktů o mně

Bohužel jsem kofeinový závislák. Těším se na den, kdy mi bude stačit jedno kafe ráno 🙂

Jsem podivný mix extroverta a introverta. Ráda jsem ve společnosti, jen pak dlouho dobíjím baterky.

Je mi 29 a mám doma rybičky a křečka. Fakt. A děti s přítelem nemáme 🙂

Původně jsem směřovala k focení svateb, ale poslední dobou od toho pomalu upouštím. Láska ke krajkám a tylu mi ale zůstala.

Dík kolegovi Milanovi za profesní fotku, kterou mi vytvořil 🙂